Gaztedi-Kutxa Txapelketaren azken fasea hasiko da, Bidasoa a taldeak Txikiak kategorian parte hartuz


Datorren igandean jokatuko dira FGAk eta Anaitasuna-Kakute Xake Taldeak antolatutako Semifilanak eta Finalak, eta Gipuzkoa osoko taldeek hartuko dute parte, Handiak eta Txikiak kategorietan.

Foto Collage Gaztedi 2 min

 

GAZTEDI-KUTXA TXAPELKETA  #IZANEZBERDIN  2020

Gaztedi Kutxa min

 

Kategoriak:


- Handiak: 2003, 2004, 2005, 2006 eta 2007 urteen artean jaiotako gazteentzat

- Txikiak: 2008, 2009 urteetan jaiotako gazteentzat

Lehiaketa honek bi fase ditu. Lehenengoa abenduaren 28an, 5ean, 12an eta 19an jokatu zen, online, Lichess.com plataformaren bidez. Bertan, taldeak bi zonaletan banatzen dira, non multzo bakoitzeko lehen biak Txikiak kategorian sailkatzen diren, eta zonal bat Handiak kategorian, non lehen laurak sailkatzen diren.

 

Siena min

 Siena Ibarra

 

Bigarren fasean, bi kategorietako lau talde sailkatuek finala Azkoitian jokatuko dute, klub antolatzailearen egoitzan, martxoaren 28an, 10: 00etatik aurrera.

Bidasoa Xake Klubak 17 taldetako 5 talderekin (28 jokalari) parte hartzen du Txikiak kategorian, eta 8 taldetako talde batekin (6 jokalari) Handiak kategorian.

Horrela, gure kluba talde guztien% 25 da, eta, gainera, gure Xake Eskolan soilik trebatutako jokalariz hornitzen da.


Sailkapen fase honetan, gure Bidasoa a taldea bere multzoko txapeldun geratu zen, eta Txikiak kategorian azken fasea jokatuko du, honako partehartzaile hauekin:

1. Ibon Muñoz

2. Asier Martínez

3. Jon Vernier

4. Siena Ibarra

5. Aimar Arreche

 

Erdi-finalen eta Azken Txikien koadroa

 Foto Final Gaztedi

   

Honela geratu zen sailkapena lehen fasea amaitu ondoren:

 HANDIAK   PTOS.      TXIKIAK 1. Taldea   PTOS.    TXIKIAK 2. Taldea   PTOS.
 1. Gros Xake A  328  1. Bidasoa Xake A  458  1. Gros Xake E  433
 2. Anaitasuna A  254  2. H. Marlaxka B  358  2. Gros Xake G  395
 3. H. Marlaxka A   239  3. Gros Xake F  320  3. H. Marlaxka C  336
 4. Fantasmikoak Zarautz  227  4. Bidasoa Xake B  288  4. Bidasoa Xake C  291
 5. Gros Xake B  224  5. Gros Xake Z  267  5. H. Marlaxka D  166
 6. Gros Xake D  183  6. Gros Xake I  101  6. Bidasoa Xake D  154
 7. Arrasate-Arlutz A   145  7. Gros Xake H  100  7. Bidasoa Xake E  124
 8. Bidasoa Xake   141  8. Fantasmikoak Usurbil A  53    
 9. Gros Xake C  75        

 

 

Zorionak Bidaosa taldeari bere sailkapen bikainagatik, eta guztioi zuen parte-hartzeagatik!!!

 

        Antolatzailearen webgunea:                                                 lehiaketaren oinarriak:

              Anaitasuna Kakute Xake kluba                                                BASES

 

 

 

 

Sponsor principal

Servos Agencia Inmobiliaria

laboral kutxa